CZECH DEUTSCH ENGLISH POLAND
[Hlavní strana] [Hledej] [Krajský úřad] [Kalendář akcí] [Kontakt ] [Pro registrované]


Návrat na hlavní stranu

Pardubický kraj


Dětský domov bl. Marie Antoníny Kratochvílové, Řepiště [ Dětský domov ]

zřizovatel: Biskupství ostravsko - opavské

sídlo školy: Řepiště, Lipová 222, 739 32 Vratimov 1

škola sdružuje:
Dětský domov
kapacita k 1.9.2000: 0 lůžek
kapacita plánovaná: 10 lůžek

charakteristika školy:
Dětský domov kombinovaný, rodinného typu.
Jedná se o internátní výchovné zařízení pro výkon ústavní výchovy mládeže. Základní organizační jednotkou, v níž probíhá výchova v dětském domově je rodinná buňka. Dětský domov je metodicky řízen Diecézní charitou ostravsko - opavskou.

Dětský domov blahoslavené Marie Antoníny Kratochvílové byl jako církevní školské zařízení zřízené biskupem Ostravsko-opavské diecéze zařazen do sítě školských zařízení MŠMT ČR. Diecézni charita ostravsko-opavská byla pověřena řízením projektu.

Dětský domov se bude co nejvíce blížit podmínkám běžné funkční rodiny. Domov povede manželský pár, cílová kapacita je 10 dětí, které budou přijímány postupně v průběhu 1-3 let. Do dětského domova budou vybírány děti s perspektivou dlouhodobého pobytu na základě doporučení příslušného diagnostického ústavu. Budou zde moci zůstat i po dosažení dospělosti a být podporovány "rodiči" při zahájení vlastního samostatného života. Díky zapojení do běžného života vícečetné rodiny získají dobré předpoklady pro budoucí začlenění do společnosti, nalezení pracovního uplatnění a vytvoření vlastní funkční rodiny.

Dětský domov zahájil svoji činnost 1.9.2005.

Dne 3. listopadu 2005 požehnal biskup ostravsko-opavský Mons. František V. Lobkowitz za přítomnosti řady vzácných hostů Dětskému domovu bl. Marie Antoníny Kratochvílové v Řepištích a popřál hodně požehnání rodině Filatových, která domov společně s dětmi obývá.

KONTAKTNÍ ADRESA:

Dětský domov bl. Marie Antoníny Kratochvílové
Lipová 222
739 32 Řepiště
Česko (CZ)
tel: (+420) 558640690

UMÍSTĚNÍ


Typ záznamu: Dětský domov
AKTUALIZACE: Rostislav Kožušník org. 56, 04.04.2006 v 08:10 hodin


Copyright 1998-2024 © Luděk Šorm